איך להצליח בלינקדאין? | מקסי-סייט

איך לבנות דף חברה בלינקדאין לאסטרטגיה שיווקית מנצחת

 האם העסק שלכם נעזר בלינקדאין? לינקדאין מעניקה לעסקים המון הזדמנויות שיווקיות, אך אילו מהן מתאימות למטרות השיווקיות של העסק שלך? לינקדאין היא היום הרשת החברתית המקצועית ביותר עבור חברות ועסקים התורמת לאיסוף לידים, להגדלת מכירות, לגיוס עובדים ולשיתופי פעולה עסקיים. בלינדקאין פעילים מעל 200  מיליון חברים מרחבי העולם וכ- 700 אלף ישראלים. עבור יותר ויותר עסקים בארץ ובעולם, דף חברה עסקי בלינדקאין מהווה כרטיס ביקור הכרחי, המצביע על מידת הרצינות והחדשנות של החברה.

קודם כל, לפני שמתחילים חשוב ליצור תוכנית שיווקית כוללת ועקבית עבור הפעילות שלכם בלינקדאין כדי להביא להצלחה יציבה לאורך זמן. לא משנה אם מדובר בתאגיד גדול או בעסק קטן, תכנון מקדים הוא חובה לבניית אסטרטגיה שיווקית שתואמת לצרכים שלכם בלינקדאין.

פרסום ברשתות חברתיות - לינקדאין אם כן השלב הראשון כדי להצליח בלינקדאין הוא להתחייב לאורך זמן לתוכנית. אסטרטגיה שתביא לתוצאות מצריכה ניהול מתמיד, הכולל ניתוח ושינויים בזמן אמת. לכן, אל תשכחו לעדכן את הסטטוסים בדף העסקי שלכם באופן קבוע. זכרו להעריך את המשאבים שלכם מראש כדי לקבוע כמה תוכלו להתחייב ביחס לכוח אדם, זמן וכסף. אז כדי ליצור אסטרטגיה שיווקית מוצלחת בלינקדאין ולהתחיל לנצל את הרשת החברתית הזו לצרכים העסקיים שלכם, הנה מדריך לגיבוש התוכנית השיווקית שלכם בלינקדאין:

צרו דף עסקי חזק – בכדי ליצור נוכחות עסקית בלינקדאין ולקבל גישה לכלים נוספים לחיזוק הנוכחית העסקית של העסק חייבים לבנות דף עסקי. חשבו על דף החברה בלינקדאין כעל שלוחה של האתר שלכם בתוך לינקדאין, והשתמשו בו כדי להציג תמונות, מוצרים ושירותים ואפילו לכלול הצעות עבודה.  הזמינו עובדים, לקוחות ושותפים עסקיים לעקוב אחרי הדף והציגו אותו לחברים רלוונטים שיעקבו אחריכם באמצעות שימוש בפרסום הממומן של לינקדאין. אם זה מתאים לכם, תוכלו לבקש גם מלקוחות להמליץ על המוצרים או השירותים שלכם בדף העסקי בלינקדאין. המלצות על הדף שלכם חשופות לכל ומשמשות כביקורות חיוביות עבור העסק שלכם. 

בנוסף, חובה לעדכן את הדף העסקי בתוכן מענין ועדכני על הנעשה בתעשיה שלכם או בעסק שלכם. זה כמובן דורש ניהול מתמיד, אבל זוהי הדרך היעילה ביותר להגדיל את מספר העוקבים שלכם בדף ואת הניראות שלכם בלינדקאין. כשאתם מגדילים את מספר העוקבים שלכם זכרו לפלח את החברים ולטרקט אותם עם עדכונים מדוייקים יותר עבורם.

זה לא משנה אם יש לכם עסק קטן או אם אתם מייצגים תאגיד בינלאומי, דף חברה בלינדקיאן הוא נכס דיגיטלי הכרחי לעסק שלכם ומהווה את העוגן של הנוכחות שלכם בלינקדאין.

 השיקו קבוצה בלינקדאין - קבוצות בלינקדאין הם עוד מרכיב באסטרטגיה שעוזר למקם את החברה שלכם כמובילה בתעשייה. הקבוצות המצליחות ביותר מתמקדות באיסוף חברים בעלי מטרות משותפות.  כדי להטמיע אסטרטגיה מוצלחת לקבוצה בלינדקאין, הקצו אדם ספציפי שיהיה אחראי על ניהול הקבוצה ויוכל לאשר משתתפים חדשים, להעלות שאלות מעניינות ולאשר דיונים שמועלים על ידי חברי הקבוצה. 

כשמשיקים קבוצה בלינדקאין חשוב להפיץ אותה הלאה בצורה טבעית דרך העובדים, הלקוחות, הספקים ושותפים נוספים בתעשייה. זהו את מובילי הדעה ונסו לגייס אותם להעלות דיונים מעניינים בקבוצה ולהשתתף בדיונים בקבוצה. 

לינקדאין מאפשרת גם מודעות בתשלום על מנת להגדיל את הניראות של הקבוצה ולמשוך אליה יותר חברים. בנוסף, קבוצה בלינדקאין מאפשרת לשלוח לחברים הודעה שבועית. הודעות אלו מגיעות ישירות לתיבת האימייל שלהם והן דרך נהדרת לקדם הטבות מיוחדות ולהציג קמפיינים. חשבו על נושא מענין לקבוצה שלכם - תאגידים גדולים הצליחו להקים קבוצות עסקיות בלינדקאין בנושאים רלוונטים כמו למשל קבוצה בנושא עסקים קטנים של Staples. 

צרו מעורבות כוללת מצד הארגון-  סביר להניח שתצטרכו להקצות עובדים ספציפיים מהחברה כדי להטמיע ולשמר את האסטרטגיה השיווקית שלכם  בלינדקאין, אך חשוב ליצור מעורבות בקרב כל העובדים בחברה, זה קריטי להצלחה. כמו בכל דבר, גם ההצלחה בלינדקאין מתחילה מהראש, וכשבעלי החברה או המנהלים מראים מחוייבות לאסטרטגיה זה מחלחל גם לשאר העובדים. ההצלחה של דף העסק בלינדקאין תלויה במידה רבה באופן שבו העובדים משתמשים ברשת בעצמם. כשכל העובדים בחברה מעורבים, זה יוצר רשת מורחבת שמדגישה את הנוכחת העסקית בתעשייה. גרמו לעובדים ולשותפים שלכם להתרגש מלינדקאין והפכו את החוויה למשמעותית עבורם באמצעות חיבור למטרות העסקיות שלהם. העניקו להם הדרכה כיצד לבנות פרופיל לינדקאין חזק, כיצד לייצג את החברה ברשת ואיך לנצל את לינדקאין כדי לממש את המטרות העסקיות שלהם. העניקו להם תוכן מענין לשתף ברשת, אולם אפשרו להם להתאים את המידע הזה בהתאם לאופי ולסגנון האישי שלהם לפני שהם מפרסמים זאת ברשת. חשבו על זה, מאה או אלף מהעובדים שלכם משתפים תוכן שיוצר על ידי החברה שלך פעמים שלוש בשבוע!

העזרו באפשרויות הפרסום של לינקדאין- בעוד שהמודעות החברתיות בלינדקאין מגדילות את מספר העוקבים אחרי הדף העסקי ואת החברים בקבוצות, ישנן מודעות שמובילות לקליקים לאתר החברה או לדף נחיתה חיצוני מיועד. בין אם ברצונכם להריץ קמפיין מודעות חברתי להגדיל את מספר העוקבים בדף, חברים בקבוצה או להפנות תנועה החוצה וליצור המרות, כדאי לכם להיעזר בכלי לשימוש עצמי שלינקדאין מציעה. 

כאשר אתם מנהלים קמפיין או סטטוסים ממומנים בלינדקאין, חשוב שתבחנו אילו מודעות אפקטיביות יותר ואלו פחות לעסק שלכם. הבטיחו שדפי הנחיתה שמשוייכים לבאנרים או למודעות טקסט כוללות הצעה רלוונטית עם הסבר ברור מה צריך לעשות כדי לקבל את ההטבה.  שימו לב שעדכוני חברה ממומנים  ניתן לנהל רק באמצעות דף חברה, ומטרתם להגדיל את הניראות של דף החברה  בקרב העוקבים של הדף בלינקדאין. עדכונים ממומנים מופיעים בדף הבית וניראים כמו כל עדכון אחר, מלבד סימון קטן בצד. למרות שזה יחסית חדש, ניראה שיש להם השפעה חיובית.

אל תשכחו לעקוב ולערוך שינויים בהתאם – לפני שמתחילים לבנות את האסטרטגיה השיווקית הכוללת בלינדקאין, החליטו מהן המטרות העסקיות שלכם. וכך תוכלו למדוד את ההצלחה של האסטרטגיה שלכם. חשוב מאוד להגדיר אמצעי מדידה ברורים לאסטרטגיה שלכם, שיהיו עקביים עם מטרות החברה. האם אתם מעוניינים להגדיל את נוכחות המותג שלכם בקרב קהל יעד פוטנציאלי, לייצר נוכחות בקרב קהל הלקוחות הקיים, להגדיל את הכניסות לאתר האינטרנט של החברה, לאסוף לידים חדשים ואולי כל הנ"ל? ברגע שהמטרות ברורות לכם, תוכלו לבחור את האמצעים למדוד אותם, אם באמצעות קליקים, חשיפות או כמות לידים. 

אמנם לינקדאין מאפשרת ניתוח ומעקב סטטיסט של דפי חברה, קבוצות ופרסום בתשלום, מעקב אחר הפעילות באמצעות אנליטיקס של האתר שלכם הוא הכרחי בכדי לבחון את כמות התנועה שהופנתה לאתר מלינקדאין, לבחון כמה לידים חדשים וכמה לקוחות חדשים הגיעו משם, ובכדי למדוד את ההשפעה של הפעילות שלכם על השורה התחתונה.

לסיכום, לינקדאין היא פלטפרומה חזקה ומשמעותית להגדלת הטווח של העסק שלהם ולמשיכת לקוחות חדשים. באמצעות אסטרטגיה שיווקית כוללת בלינקדאין תוכלו:
* לחזק את המיצוב של החברה שלכם כמובילה בתעשייה
* להגדיל מודעות לחברה ומחוייבות אליה מצד קהל היעד
* לייצר לידים איכותיים לעסק שלכם

לינקדאין גם מאפשרת לשמור על נוכחות מוגברת בתודעה של העובדים, ספקים, לקוחות ושותפים עסקיים. זה הזמן להשיק את התוכנית השיווקית שלכם בלינקדאין. אם אין לכם אפשרות להשיק את כל התוכנית כפי שהוצגה לעיל, גבשו תוכנית להטמיע זאת בשלבים. נתראה בלינקדאין!

מלאו את הטופס ונשמח לחזור אליכם: